A Moodle testreszabás sokat segíthet az online tanulásban

Moodle testreszabás: Minden, amit tudni érdemes

Mi az a Moodle, miért olyan nagyszerű eszköz, és vajon hogyan történik a testreszabása? Minden, amit tudni érdemes — egyetlen helyen.

Konfliktuskezelés: jelentése, módszerek, technikák (útmutató)

A konfliktuskezelés az egyik leghasznosabb készség — de vajon mit is jelent valójában, milyen módjai vannak, melyek a legjobb technikák?

Az egyik legnépszerűbb e-learning platform a Moodle.

Moodle fejlesztés: mi az a Moodle, hogyan fejleszthető?

A Moodle az egyik legnépszerűbb nyílt forráskódú tanulói keretrendszer. De vajon miben más, mint a többi — és hogyan próbálható ki a gyakorlatban?

A kommunikáció fogalma, jelentése, fajtái és célja

Minden, amit a kommunikációról tudni érdemes: hogyan definiáljuk, mi a célja, milyen fajtái vannak és melyek a leghatékonyabb eszközei?

A H5P legfontosabb tulajdonságai és előnyei

Minden, amit a H5P-ről tudni érdemes (útmutató)

Mi az a H5P, hogyan segíti az e-learninget és miben más, mint a hasonló piaci szoftverek? Minden, amit tudni érdemes róla — egyetlen helyen.

videókonferencia

Videókonferencia: A legjobb alkalmazások videobeszélgetéshez

A különböző videókonferencia alkalmazásoknak számtalan előnye van, globálisan és az e-learning világában is. Melyek a legjobb alkalmazások?

tanulás egy LMS segítségével

ILIAS rendszer: Minden, amit tudnod kell az LMS-ekről

Mik azok az LMS-ek, mit nyújt az ILIAS, és hogyan változtatják meg a modern szoftverek az oktatást — hogyan demokratizálják a tudásszerzést?

Moodle cég

Moodle cég háttere, partnerei

Mit érdemes tudni a Moodle cég hátteréről, partnereiről?

Webinárium

Webinárium: Jelentése, lényege és előnyei (útmutató)

A webinárium manapság népszerű kifejezéssé vált a digitális térben, de vajon mi a jelentése, a lényege és melyek a legfontosabb előnyei?

Digitális tananyag

Digitális tananyag: A legjobb magyar és nemzetközi források

Melyek a legjobb digitális tananyag források külföldön és idehaza? Milyen oktatóanyagokat érhetünk el fizikailag vagy online? Útmutató!

e-learning trendek

A legújabb és legérdekesebb e-learning trendek napjainkban

A technológiai újítás az oktatást is erőteljesen érinti, ezáltal olyan új trendek kezdenek kirajzolódni, amik teljesen át fogják rajzolni az iparágat.

E-learning konferenciák

E-learning és digitális konferenciák 2023-24-ben

Posztunkban összegyűjtöttük a legfontosabb e-learning konferencia rendezvényeket a távoktatás, digitális képzések és oktatási informatika területéről.

Explicit tudás

Az explicit tudás és az e-learning találkozása

Mi az “explicit” jelentése, mit érdemes tudni az explicit tudásról, hogyan kapcsolódik mindez az e-learninghez? Minden információ, egy helyen!

tacit-tudas

A tacit jelentése és a tacit tudás megszerzése

A tacit jelentése: rejtett, hallgatólagos vagy intuitív. Ahhoz, hogy ezt a tudást megszerezzük, más fajta oktatóra és oktatási rendszerre van szükségünk.

Céges tudásanyag

Minden, amit a céges tudásanyagokról tudni érdemes

Mi az a céges tudásanyag, milyen előnyei vannak, és miért van rá szüksége minden egyes vállalatnak? Íme minden, amit tudni kell róla!

Integráció az oktatásban

Integráció az oktatásban: Jelentése, fajtái, előnyei és hátrányai

Mi az integrált jelentése, milyen előnyei és hátrányai vannak, hogyan történik az integráció az oktatásban? Minden az integrált oktatásról — egy helyen!

Szociális tanulás

Szociális tanulás lehetőségei: A fogalomtól a gyakorlatig

A szociális tanulásban rejlő lehetőségek sok esetben maradnak kiaknázatlanok, pedig jobb tanulást, ezáltal nagyobb fejlődést eredményezhetnek.

Kognitív kompetencia

Kognitív kompetencia jelentése: Készségek, alapkompetenciák

Mi a kognitív jelentése, milyen kognitív készségeket és alapkompetenciákat érdemes elsajátítani? Minden a kognitív kompetenciáról — egyetlen helyen.

motivációs eszközök az óvodában

Motivációs eszközök (óvodában, pedagógiában, oktatásban) 

A motivációs eszközök az óvodában, az iskolában, sőt a felnőttek oktatásában is rendkívül fontos. De vajon mi az, ami működik — és mi az, ami nem?